KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tuschteckningar 12894613
nr 1289 4613
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Tuschteckningar, 2 st, Samer. Signerad. Motivet: 41x32 cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 18 november 2019
kl 20:53:09
17/11 20:23:46
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman